Facebook Twitter Flickr Vimeo Behance Instagram Issuu

Patchlab Digital Art Festival 2018

Pracownia Multimediów zaprezentuje się na Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab 2018 w Krakowie. Patchlab Festival to coroczne wydarzenie poświęcone sztuce, która powstaje w oparciu o najnowsze technologie i nowe media. Tematem tegorocznej edycji są ARTBOTY, a główne pytanie brzmi: Czy sztuczna inteligencja jest zdolna do stworzenia dzieła sztuki? Festiwal odbywa się w dniach 23-28 październik 2018 roku.

Pracownia Multimediów Wydziału Sztuki Nowych Mediów bierze udział w Panelu Dyskusyjnym pt. Artysta i maszyna czy maszyna i artysta?, który poprowadzi Wiesław Bartkowski (kierownik studiów podyplomowych Creative Coding w Warszawie, School of Form). Na wydarzenie zapraszamy 27 października o godz. 17.00 w przestrzeni HEVRE +1, ul. Meiselsa 18 w Krakowie. Więcej informacji: http://bit.ly/2NYIPvI

Temat, który poruszymy, to: Artysta i nowe technologie. Czy komputer może być artystą? Środowiska programistyczne jako narzędzia budowania wypowiedzi artystycznej. Powiązania artysty i programu komputerowego. Jak artysta może naprowadzić program na tworzenie nowych prac artystycznych na podstawie wzoru (algorytmu) wprowadzonego przez artystę? Czy nadal jest autorem kolejnych dzieł generowanych przez komputer? Środowiska programistyczne jako narzędzia budowania wypowiedzi artystycznej (TouchDesigner).

Pracownię Multimediów będzie reprezentował mgr Filip Ostojski, który jest stażystą w Pracowni Multimediów.